BEZMAKSAS PIEGĀDE VISIEM PASŪTĪJUMIEM. PASŪTĪT TAGAD!

Valūta :

Korķa materiāla īpašības

Korķa ozols ir vienīgā pasaulē korķa ozola suga, kas ražo tik biezu mizu ar viendabīgu uzbūvi, kas patstāvīgi pieaug, apmirstot seguma audiem. Šī koka miza - sarunvalodā “korķis” - ir atmiris korķa audums, kas nepārtraukti veidojas šo koku mūža laikā, pieaugot to stumbru un zaru šķērsgriezumam. Kad zem mikroskopa aplūko šo audumu var redzēts, ka to veido atmirušas četrpadsmitskaldņu mikrošūnas ar starpšūnu telpām, kas pilnīgi piepildītas ar gāzes maisījumiem, kuru sastāvs ir gandrīz identisks kokam apkārt esošajam gaisam. Šī auduma 1 cm3 atrodas 40 milj. šādu četrpadsmitskaldņu šūnu. To ķīmisko sastāvu veido: suberīns (45%), lignīns (27%), celuloze un polisaharīdi (12%), tanīns (6%), vasks (5%), un citas vielas (5%).

Viegls. Korķa mikrošūnās ieslēgtais gaiss veido 90% no tā apjoma un aptuveni 50% no tā svara, kas nozīmē, ka tā īpatnējais svars ir diapazonā no 190 līdz 250 kg/m3. Tāpēc tas ir materiāls, kas ir piecas reizes vieglāks par ūdeni un ņemot vērā, ka tas neuzsūc ūdeni, tas ir praktiski nenogremdējams.

Ūdens un gaisa necaurlaidība. Šo īpašību korķim nodrošina augstāks suberīna saturs. Tā saturs veido no 39 līdz 45% no korķa svara. Šai vielai ir hidroizolācijas īpašības, tā stiprina struktūru un nodrošina tai siltumizolāciju.

Ķīmiski inerts. Korķis ir ķīmiski inerts. Materiāla struktūra ne tikai nelaiž cauri šķidrumus un gāzes, bet arī saskarsmē ar tiem nestājas ķīmiskās reakcijās un netiek bojāts. Korķis saglabā arī neitrālu garšu un tam nav smaržas, kā arī neabsorbē svešas smaržas.

Izturīgs pret bioloģisku koroziju. Šo koroziju izraisa mitrums un apstākļi, kas veicina pūšanas procesus. Korķa paaugstināto izturību pret bioloģisko koroziju veicina, galvenokārt, tā sastāvā esošie tanīni un noārdāmo olbaltumvielu trūkums. Tas saglabā arī izturību pret sēnīti un pelējumu. Tā virsmas un struktūras nav barība sēnītei un pelējumam, neveido tiem arī rašanās apstākļus.

Lieliska siltuma izolācija. Šī materiāla siltumvadītspējas koeficients ir 0,037-0,040 W/(mK). Papildus šai priekšrocībai jāpievērš uzmanība arī ļoti augstajam īpatnējā siltuma daudzumam. Tas atspoguļojas ļoti augstajā korķa siltuma inercē. Atšķirībā no citiem materiāliem tas saglabā savas izolācijas īpašības ļoti plašā temperatūru diapazonā. Šajā ziņā tas ievērojami pārspēj putuplastu, kas iztvaiko augstas temperatūras iedarbībā. Zemas siltumvadītspējas dēļ korķim vienmēr patīkami pieskarties, jo tas nelaiž cauri un neabsorbē mūsu ķermeņa siltumu. Šis materiāls arī stabilizē gaisa temperatūru un mitrumu.

Lieliska skaņas izolācija un vibroizolācija. Korķis spēj absorbēt no 30 līdz 70% skaņu frekvenču diapazonā no 400 līdz 4000 Hz. Korķa struktūra un elastība ļauj vienlaikus slapēt gaisa pārraidītās skaņas un treicientrokšņus, kā arī novērst akustisko tiltiņu zonas. Pateicoties savai struktūrai, korķis absorbē skaņas viļņus un vibrācijas (nepārnes vibrācijas, bet amortizē tās).

Neuzliesmojošs*. Korķim ir ugunsreakcijas klase - Eiroklase E. Šī īpašība ir atkarīga no vairākiem apstākļiem. Parasti korķa plāksnes, ņemot vērā to lielu siltuma inerci, ir neuzliesmojošas.

Elastīgs un saspiežams. Korķa šūnsienas ir ļoti elastīgas, kas padara korķi saspiežamu un elastīgu un pēc slodzes noņemšanas tas atgriežas iepriekšējā stāvoklī. Kad pret korķi iedarbojas liels spēks, tā šūnās esošā gāze saspiežas un visa struktūras samazina savu apjomu. Pēc slodzes noņemšanas korķis atgriežas savā iepriekšējā stāvoklī.

Antistatisks. Korķa virsma neuzkrāj statisko elektrību, citiem vārdiem sakot, neelektrizējas, tāpēc tā nepievelk un neabsorbē putekļus. Tāpēc korķa virsmas ir ļoti viegli kopt. Alerģijas un astmas slimniekiem, izmantojot korķi telpās, nozīmē alergēnu samazināšanu.

Neticami izturīgs. Korķis ir pieskaitāms visizturīgāko organisko materiālu grupai. Tas praktiski nenoveco un par spīti pagājušajam laikam, pat neimpregnējot to, tas nezaudē savas īpašības, nerunājot nemaz par to, ka daži vides apstākļi pat to konservē (piem. jūras ūdens).

Vienkārši apstrādājams. Korķi var apstrādāt ar vienkāršiem griešanas un noplēšanas rīkiem. Tas labi pieguļ pie nelīdzenām virsmām, jo pielāgo tām savu formu. Tam piemīt labas adhesīvas īpašības, tāpēc to viegli pielīmēt pie dažādām virsmām.

Neitrāls veselībai. Materiāls ir nekaitīgs veselībai. Tas ir netoksisks ne saskarsmē ar ādu, ne iekļūstot gremošanas sistēmā. Tas neizraisa nekādas alerģiskas reakcijas. Nekairina konjunktīvu, kā arī deguna un elpošanas ceļu gļotādu.

Draudzīgs apkārtējai videi. Korķis ir izejviela, kas iegūta no pašatjaunošiem kokiem, tāpēc tā lietošana nekaitē apkārtējai videi.

Mehāniski izturīgs. Korķa izstrādājumiem piemīt ļoti augsta mehāniskā izturība un spēja saglabāt mehāniskas īpašības temperatūras diapazonā no -80°C līdz 140°C.
DROŠUS MAKSĀJUMUS
BEZMAKSAS PIEGĀDE
VISAUGSTĀKĀ KVALITĀTE
APMIERINĀTĪBAS GARANTIJA