Vai domājat, ka dabīgais korķis ir tikai vīna pudeļu aizbāznis vai ziņojumu dēlis? Interesants fakts – to var samalt līdz materiālam, kas piemērots būvniecības kompozītiem, un tas joprojām saglabā savas siltumizolācijas īpašības. Brīvā veidā korķa putekļi ir neticami viegli un nenoslogo konstrukcijas.

Viegls materiāls

Stabila struktūra

Brīva izolācija

Piedeva būvniecības maisījumiem

Drošs un hipoalerģisks

Videi draudzīgs materiāls
Ir jautājumi? Te ir atbildes!
KAS IR KORĶA PUTEKĻI?
Tā ir visfinākā korķa granulāta forma – viegli un sausi putekļi. Pēc izskata līdzīgi miltiem vai smiltīm, ar gaiši brūnu krāsu, kas raksturīga dabīgam korķim.
KAM IZMANTO KORĶA PUTEKĻUS?
Ir daudz pielietojumu:
- Būvniecībā: Pievienojot apmetumam, uzlabo siltuma un skaņas izolāciju. Izmanto arī kā izolējošu pildvielu vai vieglbetona sastāvdaļu.
- Zvejniecībā: Nepieciešami pop-up boiliju izgatavošanā karpu zvejai – uzlabo peldspēju un efektīvāk pievilina zivis.
- Salūtos un pirotehnikā: Degšanas īpašību dēļ tiek izmantoti dzirkstelēs un specefektos.
- Stikla rūpniecībā: Kā starpslānis veidņu pildījumam – neatstāj iekļāvumus stiklā.
- Bateriju un akumulatoru raošanā: Kā izolācijas slānis starp formām un kausētiem sakausējumiem.
- 3D druka: Pievieno kā piedevu pavedienu izgatavošanā.
- Krāsās un dekoratīvajos apmetumos: Nodrošina izolāciju un vizuāli interesantu tekstūru.
- Modelēšanā: Lieliski piemērots maketiem, diorāmām un Ziemassvētku silītēm.
- Paštaisītajiem kompozītiem: Var jaukt ar līmi vai sveķiem, lai veidotu individuālus materiālus.
VAI KORĶA PUTEKĻI IR EKOLOĢISKI?
Jā – dabīgais korķis ir 100% atjaunojams un videi draudzīgs materiāls. Koku nav nepieciešams nozāģēt – miza atjaunojas dabiski, un koks var dzīvot līdz pat 200 gadiem.
KĀ UZGLABĀT KORĶA PUTEKĻUS?
Vislabāk uzglabāt sausā vietā, cieši noslēgtā traukā, prom no tiešiem saules stariem – tas palīdz ilgāk saglabāt īpašības.
VAI KORĶA PUTEKĻI ZAUDĒ ĪPAŠĪBAS, JA TIEK JAUKTI AR CITĀM VIELĀM?
Nē – tie joprojām izolē un saglabā vieglumu. Vienīgais, kas mainās, ir struktūra – maisījumā ar citām vielām veidojas cieta masa.
VAI KORĶA PUTEKĻUS VAR IZMANTOT KĀ BIOMASU?
Jā, tie ir piemēroti kā biomasa. Tas atbilst ilgtspējīgas attīstības principiem – tiek izmantots dabīgs resurss ar minimālu ietekmi uz vidi.
KĀDA IR ATŠĶIRĪBA STARP KORĶA PUTEKĻIEM UN GRANULĀTU?
Galvenā atšķirība ir daļiņu lielums – korķa putekļi ir smalki, bet granulāts ir rupjāks un pēc struktūras atgādina kuskusu. Lielākā forma ir korķa gabaliņi.
KĀDA IR KORĶA PUTEKĻU BLĪVĪBA?
Blīvums atkarīgs no daļiņu izmēra. Daļiņām līdz 0,25 mm – vidēji 90–110 kg/m³, bet 0,2–0,5 mm – 60–80 kg/m³.
KĀ TIEK RAOTI KORĶA PUTEKĻI?
Tie tiek raoti, sasmalcinot tīru dabīgo korķi. Vispirms materiāls mehāniski tiek samalts līdz ļoti smalkām daļiņām – līdzīgi kā malta kafija vai garšvielas – pēc tam tiek izsijāts vienmērīgas struktūras nodrošināšanai.
Korķa loksnes un ruļļi ir ārkārtīgi praktiski – taču dakārt nepieciešams materiāls, kas spēj piekļūt katrai spraugai un stūrim. Korķa putekļi ir korķis mikro formā: brīvs, elastīgs un tikpat videi draudzīgs. Sintētiskie materiāli nav pat salīdzināmi – tie ir mazāk pielāgojami, smagāki un... nu, mākslīgi.

#1 PRAKTISKS UN ĶĪMISKI NEITRĀLS
Korķa putekļi ir ļoti viegli – un tas nav nejauši. Tā sūklim līdzīgā struktūra sastāv no miljoniem mikroskopisku, ar gaisu pildītu šūnu. Tas piešķir lielu tilpumu bez lieka svara. Tā ir liela priekšrocība darbā – to ir viegli transportēt un izkliedēt.
Tam ir vēl viena būtiska īpašība: korķa putekļi ir ķīmiski neitrāli. Tie nereaģē ar šķidrumiem vai gāzēm, kas ir īpaši svarīgi, ja sajauc tos ar līmēm, sveķiem vai apmetuma sastāvdaļām. Tie ir arī izturīgi pret UV starojumu un bioloģisko koroziju, padarot tos ideāli piemērotus izmantošanai ārpus telpām.
#2 VIENS MATERIĀLS, NEIEROBEOTAS IESPĒJAS
Korķa putekļiem ir pielietojums daādās nozarēs – no siltumizolācijas apmetumiem un skaņas izolācijas materiāliem līdz radošiem DIY projektiem. Īpaši efektīvi tie ir apmetumos, uzlabojot gan siltuma, gan skaņas izolācijas īpašības.
Viena no tā lielākajām priekšrocībām ir daudzpusība – pateicoties elastībai un saspieamībai, to var formēt un pielāgot konkrētam pielietojumam. Ja tev patīk darboties ar rokām – piemēram, modeļi, dekorācijas vai funkcionāli priekšmeti – ātri novērtēsi, cik labi tas sader ar citiem materiāliem.
#3 DROŠS MATERIĀLS
Korķa putekļi ir hipoalerģiski un droši saskarei ar ādu. Tie neizraisa kairinājumu vai alerģiskas reakcijas – liels pluss, ja vēlies izvairīties no skarbām ķīmiskām vielām un radīt veselīgāku vidi sev apkārt.
Mums drošība nav tikai solījums – tā ir pierādīta. Mūsu korķa granulas ir saņēmušas oficiālu higiēnas sertifikātu, ko izsniedzis Polijas Nacionālais Sabiedrības Veselības Institūts (PZH). Šis dokuments apstiprina, ka materiāls ir veselībai nekaitīgs un pilnībā atbilst drošības standartiem. Tā nav tikai mārketinga frāze – tas ir konkrēts pierādījums, kas sniedz mieru. Patiesībā mēs pašlaik esam vienīgais piegādātājs Polijā, kas piedāvā korķa granulas ar šāda līmeņa sertifikāciju.
#4 VIDEI DRAUDZĪGS
Dabiskais korķis ir 100 % videi draudzīgs un atjaunojams materiāls. Tas tiek iegūts no korķa ozola mizas – un svarīgākais – bez koka nociršanas. Miza ataug, saglabājot ekosistēmas līdzsvaru.
Korķa putekļi biei tiek raoti, pārstrādājot korķa izstrādājumus – piemēram, korķus, plāksnes vai paneļus. Tas ir lielisks aprites ekonomikas piemērs: nevis izmest, bet pārveidot un atkārtoti izmantot. Ilgtspējīgi un gudri.
Krāsa | Dabiska |
Materiāls | Dabas korkis |